Omega-3 yağ asitleri optimal sağlık için hayati öneme sahiptir.

Bunları yiyeceklerden (haftada iki kez yağlı balık gibi) almak, omega-3 alımını sağlamanın en iyi yoludur .

Ancak, çok fazla yağlı balık yemezseniz, omega-3 desteği almayı düşünebilirsiniz. Omega-3 eksikliği olan insanlar için bu, sağlığı iyileştirmenin ucuz ve oldukça etkili bir yoludur.

Vitamama Kids Omega-3 Softgels Altın balık kapsüllerinde bulunan Omega-3 asitleri ve vitaminleri çocuğun sağlıklı gelişimi için gereklidir.

 • Retinanın uygun oluşumuna,
 • Hafızayı güçlendirmeye,
 • Sinir ve kalp-damar sistemlerinin tam gelişimine katkıda bulunurlar.

A vitamini görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur. D vitamini kemiklerin, kas fonksiyonunun, ve dişlerin korunmasını destekler. Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir

Kapsülün orijinal formu, içerikleri dozajlamanıza ve yiyeceğe eklemenize izin verir, ürünü oksidasyondan güvenilir bir şekilde korur.

DHA VE EPA Yağ Asitleri:

DHA ve EPA en önemli 2 omega-3 yağ asitleridir. Beyin/bellek ve göz sağlığı söz konusu olduğunda DHA ön plana çıkar. Damar sağlığı, pıhtılaşma sistemi ve kalp sağlığı söz konusu olunca da EPA etkilidir.

Bugüne kadar, omega-3’lerin resmi olarak tavsiye edilen günlük ölçeği yoktur. Bununla birlikte, çoğu sağlık kuruluşu, 250-500 mg kombine EPA ve DHA’nın, yetişkinlerin genel sağlığı korumak için yeterli olduğu konusunda hemfikirdir.

4-10 yaş grubu çocuklarda balık yağı kaynaklı Omega 3 yağ asitleri (EPA+DHA) için “Günlük alım dozu kg vücut ağırlığı başına 50 mg/gün’ü geçmemelidir”.

Bu ürün tavsiye edilen günlük alım dozu olan 2 kapsülde 266 mg EPA + DHA içermektedir.

Tavsiye edilen kullanım şekli: 
3 yaşından büyük çocuklar için, yemeklerle birlikte günde 2 kez 1 kapsül alın (tamamen veya balık kapsülünün kuyruğunu ayırarak ve içeriği sıkarak).
Omega-3 Yağ Asitlerinin Bilimsel Faydaları:
 • Omega-3’ler Depresyon ve Kaygıyla Mücadele Edebilir. Çalışmalar düzenli olarak omega-3 tüketenlerin depresyona daha az yatkın olduğunu göstermektedir. Dahası, depresyon ya da kaygıları olan insanların omega-3 takviyesi almaya başladığında, semptomların iyileştiği görülmüştür. EPA, depresyonla mücadelede en etkili gibi yağ asitidir.
 • Omega-3 Göz Sağlığında Etkilidir. DHA adı verilen bir omega-3 yağ asidi, gözlerinizin retinasının önemli bir yapısal bileşenidir. Görme bozukluğuna ve körlüğe neden olan makula dejenerasyonunun (sarı nokta hastalığı) önlenmesine yardımcı olabilir.
 • Omega-3 Gebelikte Bebeğin Beyin Büyümesi ve Gelişimi İçin Çok Önemlidir. DHA, beyninizdeki çoklu doymamış yağ asitlerinin% 40’ını ve göz retinasında% 60’ını oluşturur.  Hamilelik sırasında yeterince omega-3 almak, çocuğunuz için aşağıdakiler de dahil olmak üzere sayısız yararla ilişkilidir;

               -Daha yüksek zeka

               -Daha iyi iletişim ve sosyal beceriler

               -Daha az davranışsal problem

               -Azalmış gelişimsel gecikme riski

               -DEHB, otizm ve beyin felci riskinde azalma.

 • Omega-3’ler Çocuklarda Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) Belirtilerini Azaltabilir. Bazı araştırmalar, DEHB’li çocukların kandaki omega-3 yağ asitlerinin sağlıklı yaşıtlarına göre daha düşük olduğu not edilmiştir. Dahası, çok sayıda çalışma, omega-3 takviyelerinin DEHB semptomlarını azalttığını gözlemlemektedir. Ayrıca hiperaktivite, huzursuzluk ve saldırganlığı azaltırlar
 • Omega-3’ler Metabolik Sendromun Belirtilerini Azaltabilir. Metabolik sendrom, ortak genetik ve çevresel ortamlarda gelişen, bel çevresi kalınlığı, yüksek tansiyon, kan yağlarında kalitatif ve kantitatif bozukluk, kan şekeri yüksekliği ile karakterize bir kardiyometabolik risk faktörleri demetidir. Omega-3 yağ asitleri, metabolik sendromlu kişilerde insülin direncini, iltihabı ve kalp hastalığı risk faktörlerini iyileştirebilir.
 • Omega-3’ler, kalp hastalığına, kansere ve diğer çeşitli hastalıklara katkıda bulunabilecek kronik iltihabı azaltabilir
 •  Omega-3’ler Zihinsel Bozuklukları Azaltabilir.  Psikiyatrik bozukluğu olan kişilerde düşük omega-3 düzeyleri bildirilmiştir. Omega-3 bu tür semptomları iyileştiriyor gibi görünüyor.
 • Omega-3 yağları yaşa bağlı zihinsel düşüşün ve Alzheimer hastalığının önlenmesine yardımcı olabilir, ancak daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğu unutulmamalıdır.
 •  Omega-3’ler Kanseri Önlemeye Yardımcı Olabilir. Çalışmalar omega-3’lerin çoğunu tüketenlerin kolon kanserinde% 55 daha düşük bir riske sahip olduğunu göstermektedir. Ek olarak, omega-3 tüketimi, erkeklerde prostat kanseri riskini ve kadınlarda meme kanseri riskini azaltır. Ancak, tüm çalışmalar aynı sonuçları vermemektedir.
 • Omega-3’ler Çocuklarda Astımı Azaltabilir. Bazı çalışmalar, omega-3 tüketimini çocuklarda ve genç erişkinlerde daha düşük astım riski ile ilişkilendirmiştir.
 • Omega-3’ler Karaciğerinizdeki Yağları Azaltabilir.
 • Omega-3’ler Kemik ve Eklem Sağlığını Artırabilir. Araştırmalar, omega-3’lerin kemiklerinizdeki kalsiyum miktarını artırarak kemik gücünü artırabileceğini ve bu da osteoporoz riskinin azalmasına yol açabileceğini göstermektedir.
 • Omega-3’ler Adet Ağrısını Hafifletebilir. Bir çalışma bile, bir omega-3 takviyesinin adet sırasında şiddetli ağrının tedavisinde ibuprofenden daha etkili olduğunu belirlemiştir. 
 • Omega-3 yağ asitleri – özellikle DHA – uykunuzun süresini ve kalitesini artırabilir.
 •  Omega-3 Yağlar Cildiniz İçin İyidir. DHA cildinizin yapısal bir bileşenidir. Cildinizin büyük bir bölümünü oluşturan hücre zarlarının sağlığından sorumludur. Sağlıklı bir hücre zarı yumuşak, nemli, esnek ve kırışıksız bir cilt sağlar.

  EPA ayrıca cildinize çeşitli şekillerde de yarar sağlar; 

  • Cildinizin yağ üretimini ve nemlendirmesini yönetir.
  • Genellikle üst kollarda görülen küçük kırmızı yumrular gibi görünen saç köklerinin hiperkeratinize olmasını önler.
  • Cildinizin erken yaşlanmasını azaltır.
  • Sivilce riskini azaltmak.

  Omega-3’ler ayrıca cildinizi güneşe karşı koruyabilir. EPA güneşe maruz kaldıktan sonra cildinizdeki kolajende yiyen maddelerin salınımını engellemeye yardımcı olur.

Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. 

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.

Aktif İçerik

% 75 oranında çoklu doymamış yağ asidi etil esterleri (PUFA) omega-3, keten tohumu yağı, E vitamini, A vitamini, D3 vitamini.

2 kapsüldeki aktif maddelerin içeriği:
BİLEŞEN ADI AĞIRLIK CPR%
A vitamini 0.4 mg 100
D3 Vitamini 10 mcg 100
E vitamini 3 mg 100
PUFA Omega-3 312 mg 35 **
Eikosapentaenoik asit 174 mg – ***
Docosahexaenoic asit 92 mg ***
Her 100 g ürün için besin değeri
proteinler 0 g  
yağlar 99.8 g  
karbonhidratlar 0 g  
100 g başına enerji değeri
898.6 kcal    

* Önerilen günlük alım miktarı
** ABD FDA kurallarına göre.
*** Çocuklar için önerilen tüketim seviyesi kurulmamış.

Sipariş Ver60 ₺