Güncellenmiş görme destek kompleksi, bileşenleri, gündüz (renkli) ve gece (alacakaranlık) görüşünün değişmesiyle karakterize edilen görsel sistemin biyoritimlerinin restorasyonuna katkıda bulunan sabah ve akşam kompleksidir.

YAŞLANMAYA KARŞI GÖRSEL HÜCRELERİN KORUNMASI. Ürün doğal pigmentler içerir – antosiyaninler, görme organlarındaki kan dolaşımını iyileştirir ve görsel hücreleri yaşlanma ve ultraviyole ışınlarından korur ve hafif bir filtre rolü oynar.

3 ANTOKYANLARIN DOĞAL KAYNAKLARI. Şimdi, bir ürün yerine bir antosiyanin pigmenti kaynağı olan üç bitki özü (hibiscus, chokeberry, yaban mersini) kullanılır. Bu üç bitki göz damarlarındaki kan akışını hızlandıran maddeleri barındırır.

% 100 GÜNLÜK KAROTİNOİD NORMLARI. Ürün, doğal karotenoidlerin tüketim oranının % 100’ünü içerir – beta-karoten (görsel pigment), zeaksantin (ışık filtresi), lutein (retinanın korunması) dahil olmak üzere görme organlarının korunması için gerekli maddeler.

ARTAN VİTAMİN C İÇERİĞİ. Ürün kuşburnu ekstresi bileşiminde doğal C vitamini normunun % 70’ini içerir. Mükemmel bir antioksidandır ve retina ve lensin ışığın neden olduğu yıkıcı reaksiyonları engeller.

Tavsiye edilen kullanım şekli:
  • Sabah formülünden (koyu renk kapsüller) 1 kapsül,
  • Akşam formülünden (açık renk kapsüller) 1 kapsül yemeklerle veya su ile alınmalıdır. Kullanım süresi 2 aydır.
Aktif içerik:

Sabah formülü: Sudan bamyası çiçeği kuru ekstresi (Hibiscus sabdarif f, 160 mg), Yaban mersini meyvesi kuru ekstresi (Vaccinium myr tillus L., 150 mg), Hidroksipropil metil selüloz kapsül, Aroniya meyvesi kuru ekstresi (Aronia melanocarpa, 50mg).

Akşam formülü: Aserola meyvesi kuru ekstresi (Malpighia punicifolia L., Vitamin C), Hidroksipropil metil selüloz kapsül, Kuşburnu meyvesi kuru ekstresi (Rosa canina, Vitamin C), Lutein (5 mg), Beta Karoten (5 mg), L-askorbil 6-palmitat (Vitamin C), Zeaksantin (1 mg)

1 kapsül içindeki aktif maddelerin içeriği:

MADDENİN ADI AĞIRLIK, MG RDI%
Sabah Formülü
Antosiyaninler 37.5 75
Akşam Formülü
Beta karoten 5 100
Lutein 5 100
zeaxanthin 1 100
Vitamin С 53 89

* RDI – Önerilen Günlük Alım Miktarı.

LUTEİN VE ZEAKSANTİN’in Hayatımızdaki Önemi Nedir?

Lutein göz sağlığında görevli diğer bir molekül olan zeaksantin ile birlikte gözün retina tabakasında yer alır. Bu iki molekül retinadaki mavi ışığın yüzde 90’ını emer, görme yeteneğini geliştirir, göz tabakalarına zarar veren serbest radikallerin aktivitesini engeller, göze gelen zararlı ışınların etkisinden gözü korur, göz hastalıklarını önler ve görme keskinliğini artırır. Bilimsel araştırmalar luteinin zeakstantin ile birlikte yaşa bağlı gelişen maküler dejenerasyon ve kataraktta etkili olduğunu gösteriyor.

Vücutta lutein üretilmez bu nedenle luteini besinlerden sağlarız. Ebegümeci, kuşkonmaz, kereviz, maydanoz, ıspanak, ısırgan otu, lahana, kabak, rezene, pazı, dereotu, nane, tere, semizotu, roka, havuç, çarliston biber, yumurta, avokado, ahududu, incir, üzüm, Antep fıstığı gibi pek çok besin kaynağında bulunur.

Zeaksantin , yumurta sarısı, kurt üzümü, ıspanak, brokoli, kivi ve mısırda bulunur. Bu sebze ve meyvelerin düzenli tüketimi, sağlıklı bir görüş kazanmanıza yardımcı olur.

Araştırmalar lutein ve zeaksantin içeren besinler tüketmenin önem taşıdığını gösteriyor. Ancak bu yiyeceklerden yeterli miktarda alabilmek günlük yaşamda mümkün olamayabiliyor. Çünkü yeterli miktarı tüketebilmek için belirtilen besinlerden günlük olarak çok fazla miktarlarda yemek gerekiyor. (örn: Günlük 1,2 kg mısır veya 48 adet yumurta gibi) Bu öğeler, mikronutrisyon ürünleri yani lutein ve antioksidan desteği olarak dışarıdan sağlanabilir.

Ulusal Göz Enstitüsü besinlerle yeterli alımın sağlanamaması durumunda besin takviyesi olarak lutein kullanılmasının göz sağlığını olumlu etkilediğini söylüyor. Yani eğer siz sebze, meyveleri ve kuruyemişleri yeterli miktarda içeren bir beslenmeye sahip değilseniz luteini takviye etmenizi öneririm.

Journal of American Medical Association 1994 sayısında yayınlanan bir çalışmada karotenoidler, A C ve E vitaminlerinin yaşa bağlı makula dejenerasyonuyla ilişkisi incelenmiş ve karotenoidler arasında lutein ve zeaksantin’in yaşa bağlı makula dejenerasyonu riskinin azalmasında en güçlü etkiye sahip olduğu tespit edilmiştir.

ABD’de Dr. Elizabeth Johnson adlı araştırmacının yaptığı çalışmada, lutein ve zeaksantinin, 50 yaş üzerindeki insanlarda ortaya çıkan yaşla ilişkili dejenerasyon ve katarakta karşı koruyucu etkisinin olduğu saptanmıştır. • 2003′de Oftalmalogia adlı dergide yayınlanan bir yazıda lutein ve zeaksantin takviyelerinin glokomun önlenmesi ve tedavisinde etkili olabileceği belirtilmiştir.

Manchester Üniversitesi Yaşam Bilimleri Fakültesi’nden Dr. Murray ve ekibinin yaptığı çalışmada lutein ve zeaksantin düzeyleri ölçülerek makular pigment seviyesindeki düşmenin görme bozukluğu ile ilişkisi incelenmiştir. Araştırmada makular pigmentin eksik olduğu durumlarda, bu eksikliğin lutein ve zeaksantin yönünden zengin besinlerle giderilip giderilemeyeceğine bakılmış ve bu tür besinlerin sarı nokta hastalığına karşı koruma sağladığı tespit edilmiştir.

Sipariş Ver97 ₺